Školska Facebook stranica Erasmus + projekta

Soul of Science - SOS

На четрвтој  конфренцији  о безбедности деце „Безбедност и одговорност 2019.“која је одржана 27.9.2018.године у Суботици,присуствовали су чланови нашег Тима Татјана Ковачев,Попов александра и Петрашков Блажин Александра.

На самом почетку конференције пуштена је химна посвећена несталој деци и спот за рекламу Амбер Алерта.

Од 7. до 12. октобра обележавамо Дечју недељу у нашој школи поводом 30 година од доношења Конвенције о правима детета. Припремљен је разноврстан програм за ниже и више разреде.

На иницијативу Савета Европе, Европски дан језика се прославља 26. септембра сваке године од 2001. – у сарадњи са Европском комисијом. Општи циљеви Европског дана језика су:

1. Информисање јавности о значају учења језика и проширивање палете језика у циљу повећавања степена вишејезичности и међукултуролошког разумевања;
  2. Промовисање језичког и културолошког богатства Европе, које мора бити очувано и развијано;
  3. Подржавање целоживотног учења језика, како у оквиру школа, тако и ван њих, било за потребе школе, посла, мобилности или из задовољства и за  размену искуства.

U periodu od ponedeljka, 18. do petka 22. novembra, na redovnim časovima informatike, održaće se sedmo po redu Međunarodno takmičenje iz informatičke i računarske pismenosti "Dabar".

Poštovani,

Roditelji i učenici

Važno obaveštenje:

- ispit iz srpskog/maternjeg jezika je u ponedeljak 17. juna 2019,

- iz matematike je u utorak 18. juna 2019. i

- ispit sa kombinovanim testom je u sredu 19. juna 2019;

- dozvoljeni pribor za učenike: ZA SRPSKI/MATERNJI JEZIK I KOMBINOVANI TEST – grafitna i plava hemijska olovka, gumica, ZA MATEMATIKU – grafitna olovka, plava hemijska olovka, gumica, trougao, lenjir i šestar;

- sva tri dana kada učenik polaže završni ispit mora kod sebe imati overenu đačku knjižicu sa zalepljenom fotografijom i upisanim identifikacionim brojem učenika;

- u prostoriji u kojoj polaže ispit učenik sedi na mestu sa rednim brojem koje odgovara rednom broju na Jedinstvenom spisku učenika;

- sva tri dana učenici obavezno treba da dođu u školu u 8.15 na kratak sastanak sa odeljenskim starešinom pre nego što budu raspoređeni u prostorije gde će polagati završni ispit;

- od ličnih stvari na ispit se može uneti samo voda/osvežavajući napitak, a sve ostale stvari obavezno se odlažu na posebno mesto tokom trajanja ispita.

Putem linkova koji se nalaze u dnu članka možete preuzeti sledeća uputstva:

- Uputstvo za učenike

- Uputstvo za roditelje