Od fondacije Tijana Jurić dobili smo poziv da učestvujemo u projektu "Gledaj Webinar-budi bezbedan" koji ima za cilj prevenciju nasilja,informisanje učenika,roditelja i nastavnika o opasnostima koje vrebaju u onlajn svetu,ali i na ulicii i  putu do škole.Mi smo se veoma rado odazvali i prihvatilil poziv za učešće u ovom projektu.To je edukacija putem prenosa uživo.

Sa zadovoljstvom smo prihvatili ovu vrstu edukacije za naše učenike jer smo svi svedoci koliko se na internetu sve brzo menja ,pa i mi želimo  da budemo u koraku sa novom tehnologijom i deci pružimo što više informacija i da uključivanjem u ovakve projekte doprinesemo poboljšanju bezbednosti dece.Oni koji žele i koji su spremni da zloupotrebe dečije neznanje na internetu,veoma brzo napreduju i stalno traže nove načine kako da dođu do dece,a mi kao učitelji i nastavnici, kome je srecno i zadovoljno dete na prvom mestu,moramo biti brži od njih i pružiti deci obuku  na vreme.

Putem webinara naši učenici će prisustvovati onlajn predavanju na sledeće teme:
1. 27. novembra 2017. sa početkom u 12h30min. učenici 7. razreda na temu-Vršnjačko nasilje na internetu
2. 30.nobembra 2017. sa početkom u 12h30min. učenici 8. razreda na temu- "Zaštita privatnosti-kako bezbedno koristiti internet"
      Webinari se sastoje iz :
- predavanja
- razgovorima sa predavačima
- viza ,koji će testirati znanje učenika

Neka Vam, roditelji i učenici, posluži i ovaj link: http://tvnovibecej.rs/index.php?c=vest&lg=sr&vestid=1075&slider=off

Učiteljica,
                                                                                     Aleksandra Petraškov Blažin