Republičko tamičenje održano je od 19. do 21. maja u OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" u Svilajncu.

Na republičko takmičenje su išli Bojana Radivojević (VII rz.) i Boško Zdravković (VIII rz.) sa nastavnicom Natalijom Makivić.

Boško Zdravković je osvojio 6. mesto i II nagradu sa osvojenih 91 bod (63 boda test - 28 bodova praktična vežba). Svaka čast :)

Bojana Radivojević je osvojila 19. mesto sa 49 bodova. Njoj je falio 1 bod za prolazak na praktični rad.

Učenici su sa nastavnicom bili u motelu "Stari hrast".

Petak, 19.5.2017.

Učenici su sa nastavnicom stigli u motel u 16h i  18h su otišli na svečanu priredbu kojom je otvoreno takmičenje. Nakon priredbe vratili su se u motel.

Subota, 20.5.2017.

Učenici su posle doručka otišli u školu na prvi deo takmičenja - test. Takmičenje je počelo u 10h. Nakon takmičenja učenici i nastavnica su išli u prirodnjački centar Svilajnca gde su videli fosile diinosaurusa, naučili nove stvari o praistoriji i evoluciji živog sveta. Nakon obilaska centra vratili su se u motel na ručak, a posle toga imali ispunjeno posle podne. Otišli su u školu u 18h da vide rezultate. Nakon saznanja da je Boško Zdravković prošao na praktičnu vežbu, a Bojani Radivojević je falio 1 bod, učenici su se vratili u motel.

Nedelja, 21.5.2017.

Učenici su posle doručka otišli u školu na drugi deo takmičenja - praktičnu vežbu, na kojoj je učestvovao od naših učenika Boško Zdravković. Takmičenje je počelo u 9h. Nakon takmičenja učenici su sačekali rezultate. Posle proglašenja koje je bilo u 14h učenici su sa nastavnicom krenuli kući. Stigli su kući oko 18h.